Polar - Mikropolis

Polar – monitory pracy serca/pulsometry

Polar – monitory pracy serca/pulsometry

Pulsometry firmy Polar to uznana w świecie fińska marka, która stała się wyznacznikiem jakości, innowacyjności i precyzji w dziedzinie monitorów pracy serca. Od 1977 roku produkty firmy Polar cenione są zarówno przez użytkowników indywidualnych jak również profesjonalnych sportowców oraz naukowców. Najwyższą pozycję na rynku monitorów pracy serca Polar zyskał dzięki połączeniu wiedzy w takich dziedzinach jak sport, fizjologia i elektronika. Monitory pracy serca pozwalają na poprawę wyników sportowców wyczynowych oraz są niezastąpione dla osób chcących cieszyć się zdrowych i aktywnym trybem życia.

Monitory pracy serca Polar to zróżnicowana gama urządzeń pozwalających na analizowanie szeregu wskaźników połączonych z autorskimi rozwiązaniami, które umożliwiają zaawansowaną kontrolę zarówno aktywności fizycznej jak również okresów regeneracji i odpoczynku.

Funkcje monitorujące aktywność fizyczną:

„Podsumowanie aktywności”: Funkcja monitorująca poziom aktywności w ciągu całego dnia. Informuje o osiągnięciu założonego na dany dzień celu i motywuje, jeśli jego osiągnięcie wymaga jeszcze trochę wysiłku. Funkcja wyświetla informacje zwrotne z każdego dnia, tygodnia i miesiąca. Postępy można śledzić za pomocą telefonu albo na stronie internetowej.

„Wskaźnik aktywności”: Wskaźnik aktywności pokazuje poziom aktywności w ciągu całego dnia. Określa również, co należy zrobić, aby wypełnić ogólnoświatowe zalecenia dotyczące aktywności fizycznej, poprzez przydatne wskazówki, takie jak „idź na 50-minutowy spacer lub pobiegaj przez 20 minut”.

„EnergyPointer”: funkcja pomagająca poprawić wydolność organizmu lub utratę masy ciała. Łatwa w obsłudze funkcja Energy Pointer pokaże główne efekty treningu, dzięki czemu można skupić się na osiągnięciu założonych celów.

„OwnZone”: Określenie prawidłowej intensywności treningu, pozwalającej na zwiększenie wydolności nie jest proste. Funkcji OwnZone daje pewność, że intensywność treningu zapewni poprawę wydolności aerobowej – idealnie dopasowuje ona strefę tętna do aktualnej kondycji fizycznej.

„ZoneOptimizer”: Funkcja ta pozwala dobrać odpowiednią intensywność każdego treningu. Określenie tego samodzielnie nie jest proste. Dzięki funkcji ZoneOptimizer istnieje możliwość osiągnięcia założonych rezultatów i celów, ponieważ pozwala idealnie dopasować pięć stref tętna do aktualnej kondycji fizycznej.

„Program treningowy STAR”: został opracowany w celu zmotywowania do regularnych treningów. Tworzy on spersonalizowany program treningowy na pulsometrze i pomaga tak dobrać intensywność i częstotliwość treningów, aby osiągnąć założony, długoterminowy cel.

„Programy treningu wytrzymałościowego”: Programy dla kolarzy i biegaczy obejmują zalecenia dotyczące rozgrzewki, ćwiczeń oraz okresu schłodzenia (cool-down phase) dla każdej sesji treningowej. Programy te są dostosowane do indywidualnych potrzeb i wydolności, co pozwala to na optymalizację treningu na podstawie obserwacji nawyków treningowych oraz aktualizacji programu ćwiczeń przeprowadzanej co cztery tygodnie. Program treningu wytrzymałościowego, stworzony na stronie polarpersonaltrainer.com, można przesłać do kompatybilnego pulsometru Polar.

„Fitness Test”: Pozwala kontrolować wydolność i na bieżąco sprawdzać postępy, inteligentny test wydolności obliczy wymagane parametry w zaledwie pięć minut. Porównując regularnie wyniki testu można dowiedzieć się jakie postępy udało się osiągnąć i o ile zwiększyła się wydolność.

„Test relaksacji”: Wystarczy tylko położyć się na pięć minut, a komputer treningowy sprawdzi stopień relaksacji organizmu. Test OwnRelax można przeprowadzić w dowolnym miejscu o dowolnym czasie – wystarczy położyć się lub usiąść wygodnie w spokojnym miejscu. Regularne przeprowadzanie testu pomoże szybko określić stopień relaksacji organizmu.

„Test ortostatyczny”: Test ortostatyczny to łatwy i niezawodny test określający bieżący stan organizmu. Pokazuje, w jaki sposób serce reaguje na trening i inne czynniki takie jak stres czy choroba. Regularne przeprowadzanie tego testu pomaga poznać lepiej tętno i czynniki, które mają na nie wpływ. Pozwala dostosować trening tak, aby organizm otrzymał odpowiednią dawkę odpoczynku wtedy, kiedy tego potrzebuje.

„Stan regeneracji”: Pozwala znaleźć idealną proporcję między treningiem a wypoczynkiem. Ocena stanu regeneracji bazuje na skumulowanym obciążeniu treningowym oraz pomiarze codziennej aktywności. Ciągłe monitorowanie stanu regeneracji pomaga jeszcze mądrzej planować treningi – unikając przy tym niedotrenowania lub przetrenowania.

„Running Index”: pozwala uzyskać najwyższą efektywność biegu - Regularne korzystanie z tej funkcji pozwala określić efektywność biegu. Wskaźnik określany jest automatycznie w oparciu o tętno i prędkość mierzone przez sensor GPS lub sensor biegowy. W pulsometrze V800 funkcja ta uwzględnia także nachylenie terenu.

„Licznik kalorii”: OwnCal to najdokładniejszy licznik spalonych kalorii na rynku. Pozwala określić liczbę kalorii spalonych podczas treningu w oparciu o masę ciała, wiek, wzrost, płeć, maksymalne tętno (HRmaks.) oraz intensywność treningu.

„Obciążenie treningowe”: Pokazuje, w jaki sposób trening wpływa na organizm oraz ułatwia porównywanie obciążeń wywoływanych przez różne typy treningu. Regularne monitorowanie obciążeń pomaga wyznaczyć własne granice, uniknąć niedotrenowania i przetrenowania, a także dopasować intensywność i czas trwania treningów do dziennych i tygodniowych celów.

„Program treningu siłowego”: umożliwia poprawę siły w krótkim czasie. Funkcja jest idealna w celu szybkiej poprawy skuteczność treningu - pozwala zapomnieć o standardowych okresach odpoczynku pomiędzy poszczególnymi seriami i umożliwia korzystanie z wiarygodnych wskazówek opartych na tętnie. Program treningu siłowego określa optymalne okresy odpoczynku pomiędzy seriami, pomagając poprawić efektywność treningu.

„Rezultat treningu”: Informacje zwrotne wyświetlane niezwłocznie po zakończeniu treningu motywują do dalszej pracy. Funkcja ta podaje wszystkie istotne informacje na temat korzyści płynących z poszczególnych sesji treningowych. Po każdej sesji wyświetlane jest krótkie podsumowanie, a szczegółowe dane zapisywane są w pliku treningowym lub przesyłane celem dalszej analizy na stronie polarpersonaltrainer.com.

W naszej ofercie dostępne są wszystkie modele oraz akcesoria oferowane przez producenta urządzeń Polar (Finlandia).

Galeria