Caltrac - Mikropolis

Caltrac

Caltrac

Aparat do pomiaru zużytych kalorii podczas wysiłku i spoczynku CALTRAC to funkcjonalny mini-komputer wielkości pagera, zaprojektowany w celu dokonywania pomiaru ilości zużytych kalorii , zarówno podczas wysiłku jak i w czasie spoczynku. Posiada element zwany akcelerometrem, który analizuje dynamikę ruchu, wysyłając sygnały do mikroprocesora, obliczającego ilość zużytych kalorii.

Obliczenia te to brakująca część Równania Równowagi Energetycznej:

Masa ciała jest wynikiem ilości kalorii zużytych w stosunku do ilości kalorii przyjętych.

O tym, ile kalorii dostarczono do organizmu można dowiedzieć się czytając etykiety na opakowaniach żywności lub z tabel, ale o tym, ile kalorii zużyto każdego dnia, można było dotychczas tylko oszacować w przybliżeniu. Teraz można to zmierzyć, i to bardzo łatwo, używając aparatu CALTRAC.

Po wprowadzeniu danych osobowych, takich jak: płeć, wiek, wysokość i masa ciała, aparat ustala pozycję wyjściową - podstawową przemianę materii (BMR). Następnie należy umieścić CALTRAC na pasku lub opasce obejmującej talię. Nie będzie on przeszkadzał w poruszaniu się. W miarę wykonywania ruchów CALTRAC bada dynamikę poruszania się i dokonuje pomiaru zużytych kalorii. Może to być ruch każdego rodzaju, np. chodzenie, bieganie, gra w tenisa, praca w ogrodzie i w domu, taniec itp. Są też specjalne opcje do wyboru w przypadku: jazdy na rowerze i ćwiczeń siłowych.

CALTRAC dokonuje pomiaru również w spoczynku, kiedy zużywamy kalorie w wyniku oddychania czy innych życiowych funkcji organizmu.

CALTRAC faktycznie może stać się osobistym "trenerem". Niewyobrażalnie łatwo jest kontrolować swoją masę ciała i mierzyć aktywność dzięki rejestrowanym przez CALTRAC wynikom. Co 2 minuty otrzymuje się pełne, dokładne wyliczenie: ile kalorii zużyto w ciągu dnia. A nawet więcej, można dowiedzieć się ile kalorii zużyto wykonując określone czynności, takie jak: biegi, spacer, poruszanie się po mieszkaniu czy biurze, itp.

Sięgnij po nowe możliwości! Wybierz dowolny rodzaj aktywności fizycznej, choćby tylko energiczny 5 minutowy spacer kilka razy dziennie. Wszystkie zużyte kalorie zostaną policzone. Po raz pierwszy można dowiedzieć się ile kalorii zużyto w stosunku do ilości kalorii dostarczonych do organizmu.

Wymiary urządzenia: 135mm x 51mm x 216mm

Galeria